19 Haziran 2013 Çarşamba

Özgürlük Felsefesi Eğitim Derneği

Özgürlük Felsefesinin ve İnsanların kendi kendilerine kendi yollarını bulmalarının önemi bir kez daha gündeme oturdu.
Özgürlük farklı güçlerin etkisinden özgür olmak ve aynı zamanda kendi egosundanda özgürlük olarak düşülnülmeli. Yoksa sadece duyularımızın, sadece düşüncenin yada sadece isteklerimizin esiri olarak Özgür sayılamayız.
İnsan ilk özgürlük macerasına 2-3 arasında "Ben Benim" diyerek sancılı bir şekilde başlıyor. Bu yaşlarda "evren" ile "ben"in ayrı farklı ve bütün olmadığını fark ederek ilk "travmasını yaşıyor.
Bu dönemde çocuk anne karnındaki fiziksel kılıftan onu taşıyacak sosyal bir kılıfa ihtiyaç duyuyor.

Waldorf eğitmeni çoçuğun "özgür benliğinin" kendisinin, içinden ve bağımsız olarak doğması için ruhsal ebelik yapıyor. İçinden doğacak ruhun kendisi olması ve içten gelmesi felseefenin en önemli unsuru.

Bizler çocuklarımız için Özgürlük Felsefesi eğitimini isteyen anne babalar ve bu felsefeye inanan dostlarımızla birlikte "Özgürlük Felfesi Eğitim Derneği"ni 27 Mart 2013 tarihinde kurduk.

Çocuklarımız geleceğin insanları bedensel, duygusal ve düşünsel olarak özgür, özgün, bütünsel ve dengede olabilsinler ve her şeyi hazır olduklarında, zamanında ve içinden gelerek öğrensinler,yaşasınlar diye.

Yolculuğumuz bir yuva ile başladı, sonraki planlarımız İnsan hayal edebildiği kadar. Her yolun, her insanın kendine özgü, özgün ve özgür bir yolu ve zorluğu var, insanı daha insan yapan bir yolda.

Belki sizlerde bizimle birlikte bir düş yolculuğuna çıkmak istersiniz ve kim bilir bugün yapılmış olanlarda hep hayaldi deriz birlikte.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder