20 Nisan 2016 Çarşamba

Ada Yuva Girişimi

Adalarda yeni bir Waldorf girişimi başlar, 
Kuzguncuk, Bodrum, Alanya, Eskişehir, İzmir derken şimdi Adalar'da yeni bir Waldorf girişimi başladı. 

Kardeş girişime başarılar dileriz...  


Sevgili Adalılar,

Güzel adalarımızın en büyük sorunlarından biri olan okul öncesi eğitim konusuyla ilgili iyi bir haberimiz var. Adalar Belediye'sine okul öncesi eğitim için bağışlanan binada, Uluslar arası Waldorf Pedagojisi'nden esinlenen kreş ve ana sınıfının açılması için, Adalar Kent Konseyi ve Nisan Eğitim Kooperatifi olarak çalışmalar yapıyoruz. 

Waldorf, kısaca çocuklarımızın bedensel, ruhsal, zihinsel yaratıcı yeteneklerini geliştirebilecek biçimde bağımsız yetişmeleri gerektiği görüşünde olan, yaşamın ilk yedi yılının önemini kavramış bir eğitim pedagojisi. Daha fazla bilgi için: http://www.egitimsanatidostlari.org/ . Böyle bir okulun, şehrin hızlı ve kaotik yapısına alternatif olan adalarımıza çokyakışacağını düşünüyoruz.

Waldorf Pedagojisi'nden esinlenen ana okulu ve kreşi açabilmek ve finansal sürdürülebilirliğini sağlamak için, belli sayıda öğrencimizin olması gerekiyor. Bu nedenle 19 Nisan saat 17:00'de, Adalar Kent Konseyi binasında, bir bilgilendirme ve arama toplantısı yapılacaktır. Waldorf okul öncesi okulunun açılıp açılmaması bu toplantının sonucuna bağlı olacağından, katılımınız önemle rica olunur. Katılımınızı aşağıdaki email adresine bildirmenizi rica ederiz.

LCV ve sorularınız için: Gizem Altın Nance, gizemaltin@hotmail.com

Saygılarımızla,

Adalar Kent Konseyi Eğitim Grubu ve Nisan Eğitim Kooperatifi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder