25 Ekim 2013 Cuma

Waldorf Derinleşme seminerleri- Ruhun Gıdası Olarak Peri Masalları

Sevgili Eğitim Sanatı Dostları,

2013 yılının beşinci Derinleşme Semineri 02/03. Kasım tarihinde, Ulla Middelkamp ve Michael Williams katılımıyla gerçekleşecektir.
02/03. Kasım 2013 seminer programı ayrıntıları ekte sunulmuştur. Kontenjanımız 20 kişi ile sınırlı olduğundan, katılmak isteyenlerin seminer katkı payı bağışlarını en geç  25 Ekim Cuma  gününe kadar aşağıda verilen dernek hesabına yatırıp, dekontunu lütfen e-posta ile yukarıdaki, mail adresime iletmeleri gerekmektedir.
Seminer Hakkında detaylı bilgi için:
Birgül Taştan Meriç    0532 385 11 51     birgultastan@gmail.com
Derya Şimşek               0505 811 95 52     deryasimsek73@hotmail.com

SEMİNER YERİ:  İELEV Özel İlköğretim Okulu,  Türkocağı Caddesi No:4, 34120 Cağaloğlu-İstanbul

EĞİTİM SANATI DOSTLARI DERNEĞİ (ESDD), faaliyetlerini üyelerinden aldığı yıllık aidat (50.-TL), ilk üye olanların giriş bedeli (50.- TL) ve seminer katkı paylarından  karşılayarak  sağladığından, ilgi duyanlaruyelik@egitimsanatidostlari.org adresindeki formu doldurup ileterek üye olabilirler.

Ulla Middelkamp - Almanya’daki çeşitli Waldorf Seminerlerinde doçentlik yapmaktadır.  0-3 yaş çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı, erişkin eğitimi uzmanı olarak  Dortmund’daki  ‘Institut für Bildung und Beratung’ da (Eğitim ve Danışmanlık Enstitüsü) çalışmakta ve burada Oyun Grubu oluşturma, Çocuk Bakıcısı ve Bakıcı Anne yetiştirme gibi konularda ders vermektedir. 1946 doğumlu, 2 oğlu, 1 kızı ve torunları var.
02 /03. Kasım Derinleşme Seminerimizde, “Erken Çocuklukta Beslenme” konusu ele alınacak. Uygulamalı olarak  Armaggan (YESAM)  yemek sanatları merkezinde seminere devam edilecektir.Bu nedenle seminere gelirken lütfen yanınızda, mutfak önlüğü, el bezi, tabak, salata tabağı, tatlı tabağı, çatal, kaşık, bıçak ve karıştırmak için tahta kaşık getirmeyi unutmayın.

Michael Williams – "Sosyal pedagoji okudum ve üniversite yıllarımda Siegen’de (Alm.) diğer öğrencilerle bir antroposofi grubu kurdum. 1984/85 yıllarında Stuttgart’daki Waldorf Öğretmen Seminerinde sınıf öğretmenliği eğitimi aldım ve 1985 den beri İngiltere’de öğretmenlik yapıyorum. Önce Derbyshire’da İngiltere’nin es eski okullarından birindeydim (Michael House School), sonra Londra’daki en eski Waldorf okulunda öğretmenliğe başladım (o zamanlar henüz 7 yıldır mevcuttu!).Bir yıl Meran’daki Waldorf okulunda bulundum, sonra yine İngiltere’ye döndüm, uzun yıllar gençlik çalışmalarına katıldım ve Kent’deki bir İngiliz okulunda (Hugh Christie School) Almanca öğretmenliği de yaptım.2001 yılında yeniden Londra’daki Waldorf okuluna döndüm ve 2007 yılına kadar sınıf öğretmeni olarak çalıştım. O zamandan beri daha büyük sınıflar için dönemsel ana dersler halinde  Almanca ve Din dersleri veriyorum. 2009/2010 döneminde Londra için bir son sınıf kurulmasında yardımcı olabilmek için, Londra’daki Rudolf Steiner House’da son sınıf öğretmenliği seminerine katıldım.”
02 /03. Kasım Derinleşme Seminerimizde, “Ruhun Gıdası Olarak Peri Masalları” konusu ele alınacak.
Peri Masalları ile ilgili merak ettiğiniz soruları şimdiden doçentimize sorabilirsiniz. Sorularınızı DeryaŞimşek'e email yolu ile ulaştırabilirsiniz.


DERNEK BANKA HESAP NUMARASI:
EĞİTİM SANATI DOSTLARI DERNEĞİ
GARANTİ BANKASI
AÇIKLAMA: Ekim Bağış
BEŞİKTAŞ / 399-6297422 
TR70 0006 2000 3990 0006 2974 22

Sevgilerimle,
Derya Şimşek
ESDD Genel Sekreteri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder